Deň matiek

Oslava lásky a oddanosti

Každý rok v mesiaci máj, konkrétne druhú májovú nedeľu sa svet obracia k jednému z najdôležitejších dní v kalendári - Deň matiek. Je to deň, kedy oslavujeme materinskú lásku, obetavosť a oddanosť, a to nielen v rodinách, ale aj vo všetkých spoločenstvách po celom svete. Početné kultúry oslavujú tento deň svojím vlastným spôsobom, od veľkých osláv až po rodinné stretnutia.

História

História Dňa matiek siaha až do starovekých kultúr, ale moderná podoba tohto sviatku vychádza z amerických koreňov. V roku 1908 Anna Jarvis, dcéra Ann Reeves Jarvis, začala kampaň za uznávanie Dňa matiek v Spojených štátoch. Ann Reeves Jarvis bola významnou postavou v občianskej činnosti a pracovala na zlepšení hygieny a zdravia detí počas americkej občianskej vojny. Po smrti matky sa Anna rozhodla venovať svoj život presadzovaniu sviatku, ktorý by venoval úctu matkám za ich obetavosť.

V roku 1914 prezident Woodrow Wilson vyhlásil druhú májovú nedeľu za oficiálny Deň matiek v USA. Tento krok viedol k rýchlemu rozšíreniu osláv po celom svete.

Darovanie kvetov na Deň matiek je symbol lásky a vďaky

Medzi tradičné spôsoby, ako vyjadriť vďaku a lásku matkám, patrí darovanie kvetov. Rôzne kvety nesú rôzne symbolické významy a výber správnych kvetov môže mať osobitný význam každú matku.

Ruže: 

Ruže sú symbolom lásky a krásy a sú obľúbeným darčekom pre matky po celom svete. Okrem svojej symboliky majú ruže aj iné významy. Sú považované za symbol harmónie a krásy, čo ich robí obľúbenými kvetmi pre kvetinové aranžmány a dekorácie. Ich nádherná vôňa napĺňa miestnosti a zanecháva dojem. Červené ruže vyjadrujú lásku, zatiaľ čo ruže iných farieb môžu vyjadrovať pokoj (biele ruže), priateľstvo (žlté ruže) alebo obdiv (ruže oranžovej farby).

Ľalie: 

Ľalie sú spojené s čistotou, nevinnosťou a šľachetnosťou. Ich nádherné kvety a bohaté farby prinášajú do našich záhrad a domovov eleganciu a nádheru. Sú symbolom pôvabu, čistoty a vznešenosti, čo ich robí jednými z najobľúbenejších kvetov. Darovanie ľalií môže byť vhodným spôsobom, ako vyjadriť úctu a obdiv k matke.

Tulipány: 

Tulipány sú spojené s jarou a novým začiatkom. Tieto nádherné kvety majú rozmanité farby a tvary, čo z nich robí ideálny kvetinový dar.  Okrem svojej estetickej hodnoty majú tulipány aj hlbší význam. V mnohých kultúrach sú považované za symbol lásky, harmónie a krásy. Ich kvitnutie je spojené s radosťou a nádejou, čo sa prejavuje vo všetkom, čo dotknú.

Fialky: 

Fialky sú symbolom skromnosti a pokory. Sú to kvety s nekonečnou jemnosťou a krásou. Ich jemné kvety a špecifická aróma pritiahnu pohľady a vôňa zanechá dojem v každom prostredí. Darovanie fialiek môže byť prejavom vďaky za obetavosť a skromnosť matky.

Deň matiek je časom na oslavu a uznávanie jedného z najdôležitejších vzťahov v našich životoch - vzťahu s našimi matkami. Nech už sa rozhodnete oslavovať tento deň veľkolepou oslavou alebo tichou rodinnou večerou, dôležité je, aby sme si uvedomili hodnotu materskej lásky a obety.

Nezáleží na tom, aký druh kvetu si vyberiete, hlavným cieľom je vyjadriť lásku a vďaku k matke za všetko, čo pre nás urobila.

S naším expresným rozvozom kvetom môžete svoju mamu prekvapiť už za 120 minút a dopriať jej tak nezabudnuteľné prekvapenie.