Blog

Kvetinová výzdoba letnej oslavy v exteriéri

Kvetinová výzdoba letnej oslavy v exteriéri

Leto je obdobím, kedy sa záhradné a exteriérové oslavy tešia veľkej obľube. Teplé večery, svieži vzduch a bujné záhrady vytvárajú ideálne prostredie pre oslavy pod holým nebom. Výber správnych kvetov pre takúto príležitosť je kľúčový, pretože kvety pridávajú farbu, vôňu a celkový dojem z akéhokoľvek podujatia. 


Kytice vhodné na svadbu

Aké kytice je vhodné darovať na svadbu?

Svadba je jedným z najdôležitejších okamihov v živote a výber správnej kytice je kľúčovým spôsobom, ako vyjadriť svoju radosť a podporu novomanželom. Pri výbere kytice na svadbu je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, aby bol váš dar vhodný a osobitý.


Máj, lásky čas

Máj, lásky čas

Tento mesiac nás vždy sprevádza voňavými kvetmi, teplým slnkom a nádychom romantiky. Je to obdobie, kedy príroda ožíva a s ňou aj naše srdcia. Máj je symbolom nových začiatkov, čerstvých možností a vzplanutia lásky.


Deň matiek

Deň matiek

Každý rok v mesiaci máj, konkrétne druhú májovú nedeľu sa svet obracia k jednému z najdôležitejších dní v kalendári - Deň matiek. Je to deň, kedy oslavujeme materinskú lásku, obetavosť a oddanosť, a to nielen v rodinách, ale aj vo všetkých spoločenstvách po celom svete. Početné kultúry oslavujú tento deň svojím vlastným spôsobom, od veľkých osláv až po rodinné stretnutia.


Aranžmány

Aranžmány

Kvetové aranžmány sú od nepamäti súčasťou ľudskej kultúry a tradícií, zdobia priestory a symbolizujú rôzne udalosti a míľniky v živote. Ich história, účel a význam sa vyvíjali a menili, avšak ich schopnosť prinášať krásu do priestoru zostáva nezmenená.


Kvetinové vence

Kvetinové vence

Vence majú v mnohých kultúrach dlhú históriu, ktorá siaha až do starovekých čias. Pôvodne boli vytvárané ako symboly moci, víťazstva, náboženského vyznania alebo ako ochrana pred zlými duchmi. V dnešnej dobe sú vence populárne v rôznych kultúrach po celom svete, a to nielen ako estetický doplnok, ale aj ako symbol rôznych tradícií, slávností a ročných období.


Tulipány

Tulipány

Tulipány sú jednými z najpopulárnejších a najobľúbenejších kvetov na svete. Ich jedinečný tvar, široká paleta farieb a dlhá životnosť vo váze ich robia ideálnymi nielen pre záhrady, ale aj ako darček pre blízkych.


Kvety jari

Kvety jari

Jar je ročné obdobie plné začiatkov a krásy, ktoré prináša s sebou vzkriesenie prírody z dlhého zimného spánku. Medzi prvými, kto oznámi príchod jari, sú kvety, ktoré svojimi žiarivými farbami a sviežimi vôňami zaháňajú zimnú melanchóliu. V tomto článku sa zameriame na niektoré z najobľúbenejších jarných kvetov, ich pôvod, symboliku a použitie.


Smútočné kytice

Smútočné kytice

V časoch smútku a rozlúčky, keď slová už nestačia, smútočné kytice a ikebany hovoria za nás. Poradíme vám, ako vybrať vhodné smútočné kytice a ikebany zo živých kvetov - s dôrazom na význam a symboliku. V tomto blogu sa budeme venovať prevažne tradičných kvetom, ako sú ruže, ľalie, chryzantémy a gerbery.


Valentín

Valentín

Valentín, sviatok zamilovaných, je ideálnou príležitosťou na vyjadrenie citov. A aký lepší spôsob, ako to urobiť, než prostredníctvom tých správnych kvetov? Každý kvet a farba nosí v sebe tajomný jazyk emócií. Poďme spolu preskúmať tento fascinujúci svet a objavme, ako môžeme cez kvety hovoriť priamo k srdcu nášho partnera.