4 tipy smútočných vencov / ikebany

Smútočný veniec nemusí byť len klasický, ktorý poznáme už roky. Modernosť a cit pre elegantnosť prešiel aj do smútočných vencom, ktorými vzdávame úctu svojím blízkym. Téma ekológie tak isto neostala nepovšimnutá a typy smútočných vencov už sa robia aj ekologické a šetrné k životnému prostrediu.

 shutterstock_371756461

Smútočný veniec zo živých kvetov

Veniec na hroby zo živých kvetov už nemusí byť len v klasickom kruhovom tvare. Smútočné vence môžu byť v tvare srdca, slzy či podľa vlastného želania. Smútočný veniec zo živých kvetov sa v prírode prirodzene rozloží a tak nepredstavuje žiadnu záťaž pre životné prostredie.

 

Smútočný veniec z umelých kvetov

Výhodou smútočného venca z umelých kvetov je predovšetkým jeho trvácnosť. Vydrží dlhé obdobie a skrášli posledné miesto nášho blízkeho po viacero týždňov. Keď nastane čas pre jeho odstránenie z pietneho miesta, veniec sa môže ekologicky recyklovať v nádobách pre plasty.

 

Smútočný veniec – ikebana

Smútočná ikebana je vytvorená aranžovaním kvetov do penovej hmoty. Môže mať rôzne tvary. Je to kompromis medzi smútočným vencom a kyticou. Najčastejšie sa využíva na ozdobenia veka rakvy. Smútočná ikebana, tak ako aj smútočný veniec by mali vyjadrovať osobnosť pozostalého. Jej využitie slúži aj na ozdobenie kostola, smútočnej miestnosti či pri výročí pamiatky zosnulého.

 

Smútočná kytica

Kytica vhodná ako smútočná sa používa predovšetkým pri kondolencii. Najčastejšie sa robí z chryzantém, ľalií či ruží.

 shutterstock_181222382

Smútočný veniec či kyticu pre vás pripravíme podľa vašich predstáv a zohľadníme všetky vaše požiadavky. Napíšte nám alebo príďte osobne navštíviť naše kvetinárstvo na Paričkovej 27.