7 tipov ako sa správať k svojej kytici

Krásna kytica vás môže tešiť dlhšie ako si myslíte. Nie je to len radosť na pár dní. Ak sa vhodne zachováme ku kytici, ona nám do oplatí aj dvojnásobne. Tieto tipy samozrejme neplatia len na kytice z obchodu či kvetinárstva, ale aj pre vašu vlastnú kyticu z lúčnych kvetov.

 

  1. Sprej na vlasy

Sprej na vlasy alebo inak povedané lak na vlasy dokáže predĺžiť životnosť kytice. Dodá jej lesk aj odolnosť hlavičkám kvetov. Lak na vlasy je samozrejme núdzové riešenie. My v našom kvetinárstve používame na to určený špecializovaný vosk v spreji na kvety.

 

  1. Drobáky ( centy)

Mince s obsahom medi vo vode spôsobia kyslosť a tým zabránia tvorbe plesní. Pár mincí do vázy a lístky na kytici ostanú dlhšie krásne.

 

  1. Aspirín

Bolí vás hlava z toho, že vám kytica z lúčnych kvetov vädne pred vlastnými očami? Máme pre vás rýchle riešenie. Rozdrvte do vázy jeden celý aspirín a vuala zázrak je na svete.

 

  1. Cukor

Cukor je smrrrrť. Cukor momentálne nie je v moc v móde. No kvety by vám povedali niečo iné. Kvety cukor milujú. Stačí pridať do vázy s vodou lyžičku cukru, prípadne sladkú limonádu a kvety ostanú dlhšie svieže. Ak máte priehľadnú vázu, použite nezafarbený sladený nápoj.

 

  1. Jablčný ocot

Jablčný ocot zmiešajte s dvoma lyžičkami cukru a vložte kvety do vázy. Takto upravená voda vo váze dodá kytici z lúčnych kvetov život a aj vôňa bude intenzívnejšia.

 

  1. Bielidlo

Viem, nie každý má doma práve bielidlo. Ale nedá nám to nespomenúť. Naozaj len pár kvapiek pridať do vody a kytica ostane dlhšie svieža. Avšak pozor, naozaj to s bielidlom moc neprežeňte.

 

  1. Chlad

Ten je pre kvety najideálnejší. Kvety príjemný chládok milujú a tak im ho doprajte. Kyticu umiestnite do jemného tieňu. Každý deň vymeňte novú studenú vodu. Na noc môžete kyticu vložiť aj do chladničky. Stonky kvetov zrezávajte šikmo. Nepoužívajte nožnice, tie ničia jemné vlásočnice.