Pripravte sa na ozdobu hrobu včas

Naši najbližší odchádzajú na večný spánok, následne už ostávajú iba spomienky, zážitky a teplo pri srdci keď na svojich blízkych myslíme. Chodíme na obľúbené miesta, ktoré sme spolu navštevovali alebo na hrob zaspomínať. V období dušičiek navštevujú hroby vo väčšej miere všetci, ktorí niekoho blízkeho stratili. V roku 2019 vychádza sviatok všetkých svätých na piatok. Preto môžeme očakávať, počas najbližšieho víkendu zvýšenú návštevnosť všetkých cintorínov a krematórií. Práve preto odporúčame pripraviť hrob vášho najbližšieho včas a tak sa vyhli stresu a zhonu z kúpy toho najkrajšieho smútočného venca na poslednú chvíľu.  

 shutterstock_739751785

V našich zemepisných šírkach majú najväčšiu obľubu byť súčasťou ozdoby hrobu práve chryzantémy. Už to nie sú len klasické biele alebo červené. Momentálne sú dostupné chryzantémy aj v krikľavých farbách, ktoré krásne rozsvietia pamiatku vášho blízkeho počas sychravého jesenného počasia. Vedeli ste, že chryzantémy sú pôvodom z Číny a boli kultivované už v 15. storočí pred Kristom? V Japonsku je zas chryzantéma znakom cisárskeho dvora, národným kvetom a aj najvyššie japonské vyznamenanie nesie meno tohto kvetu. Ku nám do Európy sa chryzantéma dostala až v 17. – 18. storočí.

V našom Kvetinárstve, ktoré nájdete na Páričkovej 27 máme v ponuke nádherné chryzantémy rôznych farieb. Zároveň vám vieme z nich pripraviť nádherné smútočné vence na hroby, ktoré sa stanú korunou krásy hrobu vášho najbližšieho. Objednajte si smútočný veniec prostredníctvom eshopu a my vám ho v rámci Bratislavy vieme doručiť do pár hodín, alebo navštívte naše kvetinárstvo osobne.