Význam kvetov a ich symbolika

Kytice či vence na hroby sa skladajú z viacerých druhov kvetov. Vedeli ste, že každý kvet má svoju symboliku a význam? Správne zvoleným kvetom viete blízkemu človeku povedať oveľa viac a to bez úplne bez slov. Každý pozná význam červených ruží, ale vedeli ste aj o antúriach, kalach či karafiátoch? Každý kvet nesie svoje posolstvo.

 shutterstock_1340094065

Slávnostné kvetiny

Oslavy, výročia, svadby či promócie sú vhodné príležitosti pre slávnostné kvetiny. Tie sa vynikajúco hodia do kytíc z lúčnych kvetov.

 

Antúria – symbolizuje pohostinnosť, ale aj šťastie, hojnosť a blahobyt

Kala – vznešenosť, krásu a noblesu. Biela kala sa zároveň spája s nevinnosťou a čistotou, čím sa stáva ideálnym kvetom do svadobných kytíc.

Karafiát – tento kvet u nás momentálne nie je najväčším trendom, keďže počas socializmu zažil svoj najväčší boom. Ak však patríte medzi klasikov, je to správna voľba pre vás. Karafiát symbolizuje hrdosť a krásu. Rôzne farebné prevedenia karafiátu nesú vlastné posolstvo. Biely karafiát nevinnosť a čistotu. Červený karafiát symbolizuje lásku a obdiv. Ružový karafiát lásku k obľúbenej žene či matke. Fialový reprezentuje náladovosť. Žltý opovrhnutie, sklamanie či odmietnutie. Tieto symboly tak isto znázorňuje aj pruhovaný karafiát.  Tak páni pozor, žltému a pruhovanému sa radšej vyhnite.

Frézia – prezentuje nevinnosť a ohľaduplnosť.

Gerbera – patrí medzi sedmokrásky a znázorňuje veselosť.

Ľalia – je symbolom čistoty. Biela ľalia sa spája so skromnosťou. Oranžová ľalia predstavuje vášeň a žltá ľalia veselosť.

Ruža – jej symbolika je najznámejšia a predstavuje lásku v jej všetkých podobách. Tento kvet je najčastejšie využívaný v kyticiach k narodeninám ale je zároveň vhodný do smútočných vencov na pohreb.

Slnečnica znamená čisté myšlienky, ale aj zbožňovanie a obetavosť, preto sa spája s bezvýhradnou láskou.

 

So symbolikou kvetov budeme aj pokračovať a viac sa dočítate v nasledujúcom článku. Ak vás niektoré zo spomínaných kvetín oslovil a radi by ste ich darovali vášmu blízkemu, prípadne venovali pri pohrebe, ozvite sa nám mailom či telefonicky. Vaše želanie ohľadom kytice či smútočného vencu vieme splniť do 2 hodín v rámci Bratislavy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie